Alegerile în Adunarea Populară a Găgăuziei din 1999
De la alegeri.md
Versiunea din 18 martie 2021 18:28, autor: Oleg (Discuție | contribuții)
Lista deputaților aleși
Formațiunea | Mandate | |||
---|---|---|---|---|
• | Partidul Comuniștilor din Republica Moldova | PCRM | 4 | |
• | Uniunea Social-Democrată “Furnica-Speranța” | UFS | 2 | |
• | Partidul Socialist din Moldova | PSM | 2 | |
• | Partidul Democrat-Popular din Moldova | PDPM | 1 | |
• | Mișcarea “Pentru o Moldovă Democratică și Prosperă” | MpMDP | 1 | |
• | Candidați independenți | CI | 25 |
Nr. | Nume | Circumscripția | Raion | Anul | Profesia | Formațiunea | Mandat | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Evghenia Ciorba Евгения Чорба |
Comrat | Comrat | 1953 | pedagog | CI | • | |
2 | Serghei Dimoglo Сергей Димогло |
Comrat | Comrat | 1955 | inginer | UFS | • | |
3 | Boris Novac Борис Новак |
Comrat | Comrat | 1950 | inginer | CI | •→ | |
4 | Mihail Chendighelean Михаил Кендигелян |
Comrat | Comrat | 1941 | pedagog | CI | • | |
5 | Vera Balova Вера Балова |
Ceadîr-Lunga | Ceadîr-Lunga | 1959 | pedagog | CI | • | |
6 → |
Ivan Șevciuc Иван Шевчук |
Ceadîr-Lunga | Ceadîr-Lunga | 1953 | medic | CI | •• | |
7 → |
Ivan Caireac Иван Кайряк |
Ceadîr-Lunga | Ceadîr-Lunga | 1942 | inginer | CI | •• | |
8 | Nicolai Ivancioglu Николай Иванчоглу |
Vulcănești | Vulcănești | 1948 | zootehnician | PCRM | •→ | |
9 | Fiodor Davidoglu Фёдор Давидоглу |
Vulcănești | Vulcănești | 1966 | felcer veterinar | PDPM | • | |
10 | Ilia Duloglu Илья Дулоглу |
Vulcănești | Vulcănești | 1943 | agronom | CI | • | |
11 | Fiodor Marinov Фёдор Маринов |
Avdarma | Comrat | 1955 | jurnalist | CI | • | |
12 | Andrei Coceanji Андрей Кочанжи |
Baurci | Ceadîr-Lunga | 1953 | tehnician constructor | CI | • | |
13 | Nicolai Cuicioglo Николай Куйчогло |
Beșalma | Comrat | 1959 | agronom | CI | • | |
14 → |
Gheorghi Arabadji Георгий Арабаджи |
Beșghioz | Ceadîr-Lunga | 1955 | pedagog | CI | •• | |
15 | Ivan Cristioglo Иван Кристиогло |
Bugeac | Comrat | 1952 | pedagog | UFS | • | |
16 → |
Mihail Vornicov Михаил Ворников |
Cișmichioi | Vulcănești | 1961 | tehnician | CI | •• | |
17 | Fiodor Ianioglo Фёдор Яниогло |
Cioc-Maidan | Comrat | 1959 | inginer mecanic | CI | •→ | |
18 → |
Alexei Tomailî Алексей Томайлы |
Dezghingea | Comrat | 1942 | agronom | CI | ••→ | |
19 | Fiodor Terzi Фёдор Терзи |
Joltai | Ceadîr-Lunga | 1962 | regizor | CI | • | |
20 | Nicolai Pancev Николай Панчев |
Etulia | Vulcănești | 1947 | pedagog | CI | • | |
21 → |
Ivan Topal Иван Топал |
Ferapontievca | Comrat | 1963 | inginer tehnolog | PCRM | ••→ | |
22 → |
Ivan Ceban Иван Чебан |
Gaidar | Ceadîr-Lunga | 1949 | istoric | CI | ••→ | |
23 → |
Ivan Dergaci Иван Дергач |
Carbalia | Vulcănești | 1952 | agronom | CI | ••→ | |
24 | Dmitri Topal Дмитрий Топал |
Cazaclia | Ceadîr-Lunga | 1954 | inginer tehnolog | PCRM | •→ | |
25 | Dmitri Barladean Дмитрий Барладян |
Chiriet-Lunga | Ceadîr-Lunga | 1941 | inginer | CI | • | |
26 | Ilia Ciolac Илья Чолак |
Chirsova | Comrat | 1962 | inginer | CI | •→ | |
27 → |
Stepan Esir Степан Есир |
Congaz | Comrat | 1950 | agronom | CI | ••→ | |
28 | Demian Caraseni Демьян Карасени |
Congaz | Comrat | 1966 | pedagog | CI | • | |
29 → |
Gheorghi Samsi Георгий Самси |
Congazcicul de Sus | Comrat | 1940 | tehnician | PSM | •• | |
30 | Nicolai Dragan Николай Драган |
Copceac | Ceadîr-Lunga | 1965 | tehnician constructor | CI | • | |
31 | Gheorghi Iusiumbeli Георгий Юсюмбели |
Copceac | Ceadîr-Lunga | 1962 | agronom | CI | • | |
32 | Piotr Bargan Пётр Барган |
Cotovscoe | Comrat | 1957 | tehnician mecanic | PCRM | • | |
33 | Ivan Gospodinov Иван Господинов |
Chioselia Rusă | Comrat | 1944 | inginer tehnolog | PSM | • | |
34 | Vasili Torlac Василий Торлак |
Svetlîi | Comrat | 1955 | inginer | CI | • | |
35 | Dmitri Stamat Дмитрий Стамат |
Tomai | Ceadîr-Lunga | 1949 | agronom | MpMDP | • |
Alegeri în Adunarea Populară a Găgăuziei