Alegerile în Adunarea Populară a Găgăuziei din 2003: Diferență între versiuni
De la alegeri.md
Oleg (Discuție | contribuții) |
Oleg (Discuție | contribuții) |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
+ | ==Lista deputaților aleși== | ||
+ | |||
+ | {| class="table table-condensed table-striped vmid sortable" | ||
+ | |- class="bordertopnone" | ||
+ | ! width="1%" | | ||
+ | ! class="unsortable" | Formațiunea | ||
+ | ! width="1%" class="unsortable" | | ||
+ | ! width="1%" class="gapg" | Mandate | ||
+ | ! width="50%" class="hidden-xs unsortable" | | ||
+ | |- align="center" | ||
+ | | data-sort-value="1" style="color:#{{Color|pcrm2019}}; font-size:30px; line-height:12px" | • | ||
+ | | align="left" | [[Partidul Comuniștilor din Republica Moldova]] | ||
+ | | class="grey" | PCRM | ||
+ | | 16 | ||
+ | | class="hidden-xs" align="left" | <div class="gapg" style="width:45.71%"></div> | ||
+ | |- align="center" | ||
+ | | data-sort-value="2" style="color:#{{Color|other}}; font-size:30px; line-height:12px" | • | ||
+ | | align="left" | Partidul Socialist din Moldova | ||
+ | | class="grey" | PSM | ||
+ | | 1 | ||
+ | | class="hidden-xs" align="left" | <div class="gapg" style="width:2.86%"></div> | ||
+ | |- align="center" | ||
+ | | data-sort-value="3" style="color:#{{Color|pps2019}}; font-size:30px; line-height:12px" | • | ||
+ | | align="left" | [[Partidul “Șor” |Mișcarea Republicană “Ravnopravie”]] | ||
+ | | class="grey" | MRR | ||
+ | | 1 | ||
+ | | class="hidden-xs" align="left" | <div class="gapg" style="width:2.86%"></div> | ||
+ | |- align="center" | ||
+ | | data-sort-value="4" style="color:#{{Color|ci}}; font-size:30px; line-height:12px" | • | ||
+ | | align="left" | Candidați independenți | ||
+ | | class="grey" | CI | ||
+ | | 17 | ||
+ | | class="hidden-xs" align="left" | <div class="gapg" style="width:48.57%"></div> | ||
+ | |} | ||
+ | |||
{{Alegeri/APG/List/Header|noyear}} | {{Alegeri/APG/List/Header|noyear}} | ||
{{Alegeri/APG/List|1|Comrat|Комрат|cm|ci|Dudoglo|Dudoglo|Nicolai|Николай Дудогло|||||CI||1|||2008|Дудогло Николай Харлампиевич|}} | {{Alegeri/APG/List|1|Comrat|Комрат|cm|ci|Dudoglo|Dudoglo|Nicolai|Николай Дудогло|||||CI||1|||2008|Дудогло Николай Харлампиевич|}} |
Versiunea de la data 1 decembrie 2020 17:23
Lista deputaților aleși
Formațiunea | Mandate | |||
---|---|---|---|---|
• | Partidul Comuniștilor din Republica Moldova | PCRM | 16 | |
• | Partidul Socialist din Moldova | PSM | 1 | |
• | Mișcarea Republicană “Ravnopravie” | MRR | 1 | |
• | Candidați independenți | CI | 17 |
Nr. | Nume | Circumscripția | Raion
|
Formațiunea | Mandat | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nicolai Dudoglo Николай Дудогло |
Comrat | Comrat
|
CI | •→ | |
2 | Semion Novac Семён Новак |
Comrat | Comrat
|
PSM | • | |
3 → |
Boris Novac Борис Новак |
Comrat | Comrat
|
CI | •• | |
4 | Nicolai Dimitroglo Николай Димитрогло |
Comrat | Comrat
|
PCRM | • | |
5 | Gheorghii Ormanji Георгий Орманжи |
Ceadîr-Lunga | Ceadîr-Lunga
|
CI | • | |
6 | Dmitri Chioroglo Дмитрий Киорогло |
Ceadîr-Lunga | Ceadîr-Lunga
|
CI | • | |
7 | Iurii Petcovici Юрий Петкович |
Ceadîr-Lunga | Ceadîr-Lunga
|
MRR | • | |
8 → |
Nicolai Ivancioglu Николай Иванчоглу |
Vulcănești | Vulcănești
|
PCRM | •• | |
9 | Ilia Hiora Илья Хиора |
Vulcănești | Vulcănești
|
PCRM | •→ | |
10 | Serghei Cernev Сергей Чернев |
Vulcănești | Vulcănești
|
CI | •→ | |
11 | Ivan Garbalî Иван Гарбалы |
Avdarma | Comrat
|
PCRM | • | |
12 | Vladimir Merjan Владимир Мержан |
Baurci | Ceadîr-Lunga
|
PCRM | •→ | |
13 | Semion Capaclî Семён Капаклы |
Beșalma | Comrat
|
PCRM | • | |
14 | Ivan Caraja Иван Каража |
Beșghioz | Ceadîr-Lunga
|
CI | • | |
15 | Alexandr Chendighelean Александр Кендигелян |
Bugeac | Comrat
|
CI | • | |
16 | Iuri Constandoglu Юрий Констандоглу |
Cișmichioi | Vulcănești
|
CI | • | |
17 → |
Fiodor Ianioglo Фёдор Яниогло |
Cioc-Maidan | Comrat
|
PCRM | ••→ | |
18 → |
Alexei Tomailî Алексей Томайлы |
Dezghingea | Comrat
|
CI | ••• | |
19 | Natalia Șoșeva Наталья Шошева |
Joltai | Ceadîr-Lunga
|
CI | •→ | |
20 | Ivan Arnaut Иван Арнаут |
Etulia | Vulcănești
|
PCRM | ••→ | |
21 → |
Ivan Topal Иван Топал |
Ferapontievca | Comrat
|
CI | •••→ | |
22 → |
Ivan Ceban Иван Чебан |
Gaidar | Ceadîr-Lunga
|
CI | ••• | |
23 → |
Ivan Dergaci Иван Дергач |
Carbalia | Vulcănești
|
PCRM | •••→ | |
24 → |
Dmitri Topal Дмитрий Топал |
Cazaclia | Ceadîr-Lunga
|
PCRM | •• | |
25 | Olga Radova Ольга Радова |
Chiriet-Lunga | Ceadîr-Lunga
|
PCRM | • | |
26 → |
Ilia Ciolac Илья Чолак |
Chirsova | Comrat
|
PCRM | ••→ | |
27 → |
Stepan Esir Степан Есир |
Congaz | Comrat
|
PCRM | •••→ | |
28 | Anatoli Ormanji Анатолий Орманжи |
Congaz | Comrat
|
PCRM | • | |
29 | Serghei Zaharia Сергей Захария |
Congazcicul de Sus | Comrat
|
CI | •→ | |
30 | Mihail Codjebaș Михаил Коджебаш |
Copceac | Ceadîr-Lunga
|
CI | • | |
31 | Galina Tabunșcic Галина Табунщик |
Copceac | Ceadîr-Lunga
|
CI | • | |
32 | Nicolai Ormanji Николай Орманжи |
Cotovscoe | Comrat
|
CI | •→ | |
33 | Olga Cîrpala Ольга Кырпала |
Chioselia Rusă | Comrat
|
PCRM | • | |
34 | Piotr Ceavdari Пётр Чавдарь |
Svetlîi | Comrat
|
PCRM | •→ | |
35 | Serghei Cimpoeș Сергей Чимпоеш |
Tomai | Ceadîr-Lunga
|
CI | • |
Alegeri în Adunarea Populară a Găgăuziei